STRÁNKY DOČASNĚ POZASTAVENY

Doporučuji

Film: Ballet shoes

25. července 2010 v 17:10 | Madeleine Flowers
Ballet shoes

Právě jsem se dodívala na film "Balerínky" a chtěla bych vám jej i doporučit.
Pokud mezi vaše oblíbené herečky patří Emma Watson, tak je jednou z hlavních postav. Pokud tento film neznáte, určitě se podívejte, abyste vyšli z omylu, že je Emma Watson hvězda pouze jako Hermiona z Harryho Pottera.

Stručný obsah:
Příběh tří osiřelých děvčat (Pauline, Petrova a Posy), které adoptuje výstřední průzkumník strýc Mathew a jeho neteř Sylva. Příběh odehrávající se v Londýně 1930 poukazuje na splnění tří dívčích snů. Přes veliké finanční potíže se dostnou k učiteli baletu. Na podiu se všechny tři snaží si přivydělat, aby své sny mohly považovat za uskutečněné. Jejich zápas o svá přání balancuje jak střevíčky na place.

Film: Melodie mého srdce - August Rush

27. března 2010 v 15:37 | Madeleine Flowers
melodie mého srdce

Právě jsem tenhle film dokoukala a nemám slov. Proto, vřele doporučuji.

Stručný obsah:
Setkání Lyly a Louise v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. 

Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan "August Rush" dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči.

Film: Pošli to dál

12. března 2010 v 13:43 | Madeleine Flowers

Chtěla bych vám doporučit film - Pošli to dál, protože příběh chlapce vás zasáhne natolik, že o něm budete ještě nějakou chvíli přemýšlet.

Stručný obsah:
Děj amerického snímku se odvíjí od neobvyklé situace. Novinář Chris Chandler přijde při policejní akci o své auto. Vzápětí mu zcela neznámý muž věnuje svého jaguára a nic za to nechce. Tato zdánlivě nepochopitelná akce však má svůj začátek před čtyřmi měsíci. Tehdy malý Trevor nastoupil po prázdninách do sedmé třídy. Nový učitel, poznamenaný popáleninami na tváři, zadá žákům zvláštní úkol. Mají vymyslet způsob, jak změnit svět kolem sebe. Po dlouhém vymýšlení Trevor najde takový, který by mohl skutečně fungovat. Začne hned sám u sebe, když přivede k sobě domů bezdomovce Jerryho. Najde si ještě další "své" dva lidi, kterým chce pomoci. Místo díků by mohli poslat pomoc dál. Jenomže výsledky pokusu o nápravu okolí Trevora zklamou a ani se mu nepodaří dát dohromady osamělou matku se svým učitelem. Zdá se, že svět nemůže nikdy být lepší a takový, jaký by si přál.

V komorním psychologickém snímku s výrazným morálním akcentem zazáří tři herecké osobnosti - Kevin Spacey, Helen Huntová a dětská herecká hvězda Haley Joel Osment, známý především ze snímku Šestý smysl.

Muž, který sázel stromy

3. března 2010 v 18:38 | Madeleine Flowers
Krásný krátký film - "Muž, který sázel stromy" od Jeana Giona

Film: Město duchů

1. února 2010 v 16:30 | Madeleine Flowers

Chtěla bych vám podoručit také film "Město duchů", u kterého jistě nebude jen tak napjatě sedět, ale užijete si spoustu legrace. Film je o zubaři, jenž vidí mrtvé. Je to romantická komedie, která vás určitě pobaví.

Stručný děj:
Ricky Gervais hraje mrzutého zubaře Bertrama Pincuse, který podstoupí operaci, při níž nečekaně umře a ještě nečekaněji během pár minut opět oživne. Po této příhodě zjistí, že má schopnost, o kterou rozhodně nestál - vidí a může komunikovat s duchy. Co je ještě horší, duchové po něm neustále něco chtějí. Nejvíce protivný duch (Greg Kinnear) ho přesvědčí, aby se pokusil rozbít hrozící manželství jeho vdovy (Téa Leoni), čímž postaví Pincuse do nepříjemného milostného trojúhelníku.

Film: A co když je to pravda?

21. ledna 2010 v 15:00 | Madeleine Flowers

Je to taková ta typická americká komedie, ale podle mého názoru zase ne tak špatná, aby se hned házela do koše. Pojednává právě o klinické smrti (viz. zde - KS). Doporučuji.

Stručný obsah:
Romantická komedie A co když je to pravda? vypráví příběh dvou lidí, kteří dokázali, že láska je opravdu nesmrtelná. Renomovaný komediální režisér Mark Waters (Protivný sprostý holky, Mezi námi děvčaty) svedl dohromady Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Holka na roztrhání) a Marka Ruffala (Collateral, Piková trojka) ve filmu natočeném podle stejnojmenného bestselleru. Když si David (Mark Ruffalo) pronajal byt v San Francisku, poslední věc, kterou ve svém novém domově očekával, byla spolubydlící. Poněkud hysterická mladá dáma jménem Elizabeth (Reese Witherspoon) se totiž před ním najednou zjeví jako duch a začne tvrdit, že Davidův nový byt ve skutečnosti patří jí. David to pokládá za obrovské nedorozumění, ovšem jen do chvíle, než se Elizabeth vypaří stejně záhadně, jako se objevila. Ne nadlouho. Začne se Davidovi naprosto nevyzpytatelně zjevovat, dokud si on neuvědomí šílenou "pravdu" - nastěhoval se do bytu po duchovi, který odmítá uznat svou smrtelnost. Ve snaze donutit Elizabeth, aby konečně odpočívala v pokoji, k sobě postupně najdou cestu a nakonec se do sebe zamilují. Může mít takový vztah budoucnost?

Film: Jak přicházejí sny

16. ledna 2010 v 22:29 | Madeleine Flowers

Ráda bych vám doporučila film "Jak přicházejí sny", který nabízí jeden náhled (názor) na to, co je či není po smrti. Zde o tomto tématu mluvíme a jestli je či není tzv. posmrtný život, o tom budu psát a s vámi mluvit v připravované rubrice - "bádání po jiném životě".
Možná se i částečně budu odkazovat na tento film, který vám tímto vřele doporučuji.

Zde je stručný obsah:
Vypravěčem podivného příběhu je lékař Chris, který se po smrti při autohavárii ocitá nejdříve ve zvláštním stavu mezi skutečnosti a nicotou a posléze přichází do pozoruhodného světa, vytvořeného jeho vlastními představami, vzpomínkami a sny. Chris sleduje z dálky milovanou manželku Annii a marně se snaží ulehčit ji utrpení. Manželé totiž přišli už dříve, při jiné autohavárii o dvě děti a překonali těžkou krizi. Annie spáchá sebevraždu. Chris, který se mezitím setkal s dětmi se pro ni vydává do pekla, odkud se mu ji podaří zachránit. Rodina se konečně shledá ve vysněném světě. Příběh však nekončí, protože je možná reinkarnace...

- Doporučuji -

16. ledna 2010 v 22:22 | Madeleine Flowers
Založila jsem novou rubriku - Doporučuji, kde najdete směsici všeho, co se mi líbí a co by stálo za to, abyste si prohlédli (podle mého názoru) i vy.
 
 

Reklama