STRÁNKY DOČASNĚ POZASTAVENY

Bádání po jiném životě

Pouť za jitřní hvězdou - 1. část

24. dubna 2010 v 11:05 | Madeleine Flowers
Pouť za jitřní hvězdou - 1.část
pouť

Pustina věčné noci

Rozhlížel jsem se kolem a viděl ... tmu. Ačkoliv jsem usiloval sebevíce proniknout temnotou, tma byla to jediné, co jsem mohl vidět. Je vůbec na místě slovo vidět? Co když jsem oslepl? Kdyby zde alespoň někdo byl! Někdo, koho bych se mohl zeptat... Někdo, s kým bych mohl třeba jen na okamžik promluvit... Moje nitro zaplavil hluboký smutek a tesknota po někom blízkém ... nebo prostě jen po někom, lhostejno po kom. Jak jsem zde již dlouho? Připadalo mi to jako celé věky, ale skutečnou představu jsem neměl. Mohly to být minuty i celé roky. Na tomto místě se čas zdál plynout jinak, než jsem ho znal z místa, kde jsem byl předtím. Z místa, které bylo neskonale krásnější než toto. Z místa, kde jsem ještě viděl. Z místa, kde jsem nebyl sám...

Věříte v posmrtný život?

24. března 2010 v 20:24 | Madeleine Flowers
Bádání po jiném životě
Posmrtný život z pohledu křesťanství

Věříte v posmrtný život? Pokud se zeptáte takto bez okolků, je možné, že dostanete do úzkých i leckterého teologa. Jedná se totiž o otázku, která, ačkoli provází lidstvo od samého počátku, nyní poněkud vyšla z módy. Věčný život? Co s ním v době neustálého pokroku, v časech, kdy životní standard stoupá a život je čím dál kvalitnější?

Věříte v posmrtný život? Ne, nejsem věřící! Tato odpověď dnes již nezní tak "moderně" jako dříve, zavání spíš omezeností, nedostatečnou informovaností. Podobně jako odpověď na otázku, jak je to s hudbou: Ne, nejsem hudebně nadaný! Což rozhodně není nutné brát jako argument proti hudbě, ale mnohem více jako vybídku k další otázce: Copak je to opravdu to samé, žít s hudbou nebo bez ní, žít s náboženstvím nebo bez něho?

Film o klinické smrti - Ondřej Rybár - "Pár minut"

4. února 2010 v 16:52 | Madeleine Flowers
Chtěla bych vám, jak doporučit, tak představit dokument studenta Ondřeje Rybára - "Pár minut", ve kterém můžete poznat některé lidi, kteří prožili klinickou smrt a právě zde o svém prožití vypráví. Na rozhovor právě s režisérem a pánem, jež se vším spolupracoval a také na ukázky z filmu se můžete podívat právě ZDE

Dop. Liter.:Život ve světě nespatřeném

1. února 2010 v 15:12 | Madeleine Flowers

Anthony Borgia

Život ve světě nespatřeném

- Putování na onom světě -

Tato kniha patří opět mezi ty ostatní zajímavé se stejným tématem. V podstatě má podobný děj jako kniha předešlá - viz. Svědectví ze života po smrti

Projekt: "Život a smrt aneb co přijde pak?"

26. ledna 2010 v 20:02 | Madeleine Flowers
Ve škole o projektovém dnu jsem udělala projekt o životě po smrti. Měli jsme u každého projektu napsat výstup a ten vám sem nyní dávám jako přiblížení toho, jak onen projektový den probíral, jak jsem vám slíbila v tomto článku. Tento článek obsahuje i anonymní názory zúčastněných.


23. února proběhl projekt s názvem "Život a smrt aneb co přijde pak?". Už z názvu lze odvodit, že projekt se zabýval otázkou života po smrti, tedy co přijde po tom, když zemřeme.

Celý den začal filmem "Jak přicházejí sny", v jehož hlavní roli byl Robin Williams, Cuba Gooding a Annabella Sciorra, a režisér tímto filmem vyjádřil jeden z možných pohledů na život po smrti.

Dop. Liter.: Svědectví ze života po smrti

23. ledna 2010 v 11:55 | Madeleine Flowers

Svědectví ze života po smrti

(nakladatelství PATMOS)

Tato kniha nemá autora, protože je to duchovně přijatý text.

Co to znamená - duchovně přijatý text?
Určitě jste slyšeli o tom, že mnozí lidé vyvolávají duchy a mohou tak komunikovat s někým, kdo už nežije fyzicky na Zemi. K tomu vás určitě nechci nabádat, protože to není dobrá věc, spíš vám na tom chci přiblížit, jak tahle a jí podobné knihy vznikají.
K nějakému člověku na Zemi, který je vnitřně otevřený a vnímá děje na "druhém břehu" (i takoví lidé jsou mezi námi), takže k němu může přistoupit nějaký člověk, který zemřel a v obrazech nebo ve slovech s ním může komunikovat.

Právě tato kniha byla takto sepsána. Popisuje putování na onom světě; co je potom, když umřeme...

Klinická smrt a knihy Raymonda Moodyho (dop. liter.)

20. ledna 2010 v 21:31 | Madeleine Flowers

Klinická smrt


Co to vlastně je?
Určitý mimotělní stav, kdy pohlédnete na vlastní tělo zvenčí či je to stav, kdy jste tak blízko hranice své fyzické existence, že to vaše okolí najednou už považovažuje za smrt. Při tomto stavu bylo mnohým umožněno vidět onen začátek cesty, která tam vede. Většinou se dočtete, že je to světlo v dáli na konci tunelu nebo cesty... ale?

Dop. Liter.: Na prahu onoho světa

19. ledna 2010 v 17:00 | Madeleine Flowers
Peter a Marry Harrisonovi

Na prahu onoho světa

- Existuje posmrtný život? -
- Co náš čeká na konci pozemské pouti? -

Podle průzkumu Gallupova ústavu je na světě asi osm miliónů lidí, kteří prožili mimotělní zkušenost, lidí, kteří pohlédli na vlastní tělesnou schránku zvenčí nebo byli tak blízko hranice své fyzické existence, že to jejich okolí najednou už považovalo za smrt. Ale oni se vrátili a mohou o svých zážitcích podat svědectví.
Tato kniha obsahuje vyprávění těch, kdo sice nebyli na onom světě, ale pohlédli na začátek cesty, která tam vede. Pro nás ostatní jsou jejich příběhy maličkým průzorem v jinak neprodyšné oponě, která odjakživa zahaluje odpověď na nejstarší otázku myslících lidí: Co přijde pak?

Reinkarnace

18. ledna 2010 v 22:43 | Madeleine Flowers

Reinkarnace

Co to vůbec znamená?
Přeložila bych to jako převtělování duší, doslovně asi tz. znovuzrození. Když zemřeme a narodíme se znovu v novém těle.

Dop. Liter.: Podruhé na tomto světě

18. ledna 2010 v 15:31 | Madeleine Flowers
Peter a Marry Harrisonovi:

Podruhé na tomto světě

- Vzpomínky dětí, které zemřely a znovu se narodily -

Knížka vypráví příběh holčičky, která si vzpomíná na svůj minulý život. Jsou s rodiči na neznámém místě a když jde holčička s maminkou za ruku, ukazuje na dům. "Mami, tohle je můj dům. (nebo) Tam bydlel ten... a támhle je ten most..., tohle je ta ulice...

Neuvěřitelné, a přesto skutečné příběhy dětí, které vzpomínají na svou předešlou existenci, smrt a znovuzrození, jsou důkazem toho, jak mnoho záhad zůstává dosud skryto lidskému poznání. Otázka posmrtného života je předmětem mnoha náboženských, filozofických i vědeckých úvah. Přesto se zdá, že jednoznačnou a stoprocentně průkaznou odpověď nedovede poskytnout zatím žádná z nich.

Úvod

17. ledna 2010 v 12:29 | Madeleine Flowers
"Bádání po jiném životě" - to je název rubriky, která bude obsahovat články, kde se budeme zabývat otázkou - "Existuje posmrtný život? Je něco po smrti?"

Nebude to tak, že bych vás přesvěčovala k tomu, abyste byly shodní s mým názorem, to ne, ale je to od toho, abych vás přiměla o posmrtném životě přemýšlet.

Tématem reinkarnace a o tom, zda existuje něco po smrti se zabývají lidé od nepaměti, ale mnozí se tím nechtějí zabývat, zejména kvůli strachu - mají ze smrti strach, ale proč?
To je taky další otázka.
Proto mě toto téma tak zaujalo a chtěla bych jej víc rozjívet právě v této rubrice, kam bude pravidelně přidávat články.
 
 

Reklama