STRÁNKY DOČASNĚ POZASTAVENY

Březen 2010

Kevin Kern a jeho romantický klavír

31. března 2010 v 16:56 | Madeleine Flowers |  Hudba


Klik na celý článek pro zobrazení více videí.


S.: Melodie mého srdce

28. března 2010 v 11:26 | Madeleine Flowers |  Stahuj
(film - Melodie mého srdce - info)

Film: Melodie mého srdce - August Rush

27. března 2010 v 15:37 | Madeleine Flowers |  Doporučuji
melodie mého srdce

Právě jsem tenhle film dokoukala a nemám slov. Proto, vřele doporučuji.

Stručný obsah:
Setkání Lyly a Louise v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. 

Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan "August Rush" dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči.


O Františkovi

27. března 2010 v 11:22 | Madeleine Flowers |  Příběhy
Byl krásný letní den a malý František přišel domů k obědu. Ač byl oběd výborný, František seděl smutně nad talířem a téměř nejedl. Františkova maminka si toho všimla, a proto se ptala:

"Františku, copak, že ti dnes nechutná? Nebolí tě něco? Nebo tě snad něco trápí?"

František se podíval na maminku a pravil: "Byl jsem dnes u Karlíka. Zemřel mu dědeček. A Karlíkův tatínek říkal, že dědeček už nic neví ani necítí, proto ho zakopou do země a už ho nikdy neuvidíme. Ale máme si prý uchovat na něj pěknou vzpomínku.

Věříte v posmrtný život?

24. března 2010 v 20:24 | Madeleine Flowers |  Bádání po jiném životě
Bádání po jiném životě
Posmrtný život z pohledu křesťanství

Věříte v posmrtný život? Pokud se zeptáte takto bez okolků, je možné, že dostanete do úzkých i leckterého teologa. Jedná se totiž o otázku, která, ačkoli provází lidstvo od samého počátku, nyní poněkud vyšla z módy. Věčný život? Co s ním v době neustálého pokroku, v časech, kdy životní standard stoupá a život je čím dál kvalitnější?

Věříte v posmrtný život? Ne, nejsem věřící! Tato odpověď dnes již nezní tak "moderně" jako dříve, zavání spíš omezeností, nedostatečnou informovaností. Podobně jako odpověď na otázku, jak je to s hudbou: Ne, nejsem hudebně nadaný! Což rozhodně není nutné brát jako argument proti hudbě, ale mnohem více jako vybídku k další otázce: Copak je to opravdu to samé, žít s hudbou nebo bez ní, žít s náboženstvím nebo bez něho?

Dějiny hudby - Úvodem

23. března 2010 v 16:29 | Madeleine Flowers |  Dějiny hudby
housle - dějiny hudby

Úvod - Dějiny hudby a jiné

Přemýšlela jsem, jak tyto stránky nějakým zajímavým způsobem oživit, když v poslední době nemám mnoho času na psaní vlastních příběhů, napadly mě právě "Dějiny hudby", protože je asi spoustu lidí, kteří se o hudbu jako takovou zajímají a možná by bylo dobré se o tom něco dozvědět.

Právě dějiny hudby budou jednou rubrikou a druhou, které vytvořím jsou právě skladatelé, zpěváci a známé osobnosti, jenž se věnovali/věnují hudbě.

Nechci aby to, co se zde dočtete byly jen sáhodlouhé romány o jednotlivých obdobích, to si pak můžete klidně najít na wikipedii, ale chtěla bych z toho všeho vytáhnout pouze nějaké stručné důležité věci, které by bylo dobré vědět a pak pouze nějaké zvláštnosti/zajímavosti. Nevím, zda tato rubrika bude mít nějaký ohlas, jestli bude úspěšná, ale každopádně se budu snažit udělat nějakým způsobem zajímavou a odlišnou od toho, co můžete běžně na internetu najít.

Být sám sebou nebo žít v přetvářce?

16. března 2010 v 17:08 | Madeleine Flowers |  Příběhy
Být sám sebou

Proč musí existovat lidé, kteří se přetvařují a hrají si na něco, co nejsou?"
Dnes se lidé snaží napodobit toho, koho obdivují, protože chtějí být jako oni, ale zapomínají na své vlastní já, které uvnitř někde volá a prosí, aby si vzpomněli. Dnešní společnost je plná takových lidí. Nechtějí být sami sebou, ukrývají své vlastní já… a jen napodobují. Napodobují ostatní kvůli úspěšnosti, oblíbenosti anebo z toho důvodu, že nechtějí být out. Silnější je většina - dav, než pouhý jedinec, který se odlišuje tím, že je úplně jiný než ostatní, má vlastní názory a nenechá se strhnout na jednu stranu jen z toho důvodu, že chce být úspěšnějším. Avšak každý jednotlivec je určitou osobností, která by se neměla ohlížet na okolí, na ten dav, jež ho ovlivňuje až neskutečnými způsoby, ale měl by prorazit se svým vlastním já a vlastními názory a ukázat to, že se dá žít i jinak než v přetvářce, která okamžitě maže skutečnost být tím, kým v hloubi duše opravdu je.

Soundtrack - Ostrov

14. března 2010 v 19:53 | Madeleine Flowers |  Hudba
Tato písnička z filmu Ostrov se mi vcelku líbila, tak vám ji sem dávám. Dala jsem k ní několik obrázků, které jsem měla ve smíšené složce a vytvořila jsem video.


S.: Pošli to dál

14. března 2010 v 19:28 | Madeleine Flowers |  Stahuj
(film - Pošli to dál - info)

Film: Pošli to dál

12. března 2010 v 13:43 | Madeleine Flowers |  Doporučuji

Chtěla bych vám doporučit film - Pošli to dál, protože příběh chlapce vás zasáhne natolik, že o něm budete ještě nějakou chvíli přemýšlet.

Stručný obsah:
Děj amerického snímku se odvíjí od neobvyklé situace. Novinář Chris Chandler přijde při policejní akci o své auto. Vzápětí mu zcela neznámý muž věnuje svého jaguára a nic za to nechce. Tato zdánlivě nepochopitelná akce však má svůj začátek před čtyřmi měsíci. Tehdy malý Trevor nastoupil po prázdninách do sedmé třídy. Nový učitel, poznamenaný popáleninami na tváři, zadá žákům zvláštní úkol. Mají vymyslet způsob, jak změnit svět kolem sebe. Po dlouhém vymýšlení Trevor najde takový, který by mohl skutečně fungovat. Začne hned sám u sebe, když přivede k sobě domů bezdomovce Jerryho. Najde si ještě další "své" dva lidi, kterým chce pomoci. Místo díků by mohli poslat pomoc dál. Jenomže výsledky pokusu o nápravu okolí Trevora zklamou a ani se mu nepodaří dát dohromady osamělou matku se svým učitelem. Zdá se, že svět nemůže nikdy být lepší a takový, jaký by si přál.

V komorním psychologickém snímku s výrazným morálním akcentem zazáří tři herecké osobnosti - Kevin Spacey, Helen Huntová a dětská herecká hvězda Haley Joel Osment, známý především ze snímku Šestý smysl.

Osud

11. března 2010 v 12:59 | Madeleine Flowers |  Otázky a odpovědi
Nové zamyšlení a tím i příspěvěk do rubriky - Otázky a odpovědi.
Minulé téma se týkalo Posmrtného života a pokud máte zájem se podívat na některé reakce nebo sami přiložit svůj názor, budu jedině ráda - zde.

Myslíte si, že můžete změnit svůj osud?
Že se vám vše, co jste kdy udělali, ať už to bylo dobré nebo ne, vrátí?


Signs - Znaky

7. března 2010 v 18:29 | Madeleine Flowers |  Videa

Jak již název napovídá Signs(znaky), je film kompletně bez jakéhokoliv dialogu. I přes to upoutá svým romantickým příběhem, který napsal Patrick Hughes. Krátký film je dojemný, k zamyšlení a roztomilý a to vše ve 12 minutách bez jediného slova. Film byl prezentován na festivalu Schweppes Short Film Festival.

One man band

5. března 2010 v 8:00 | Madeleine Flowers |  Videa


"Jeden z krátkých filmů studia Pixar. Vesnická holčička se chystá vhodit penízek do kašny na náměstí, aby se jí splnilo její přání. Dva hudebníci by ovšem zlaťák raději viděli ve svých kasičkách, a tak se Tippy ocitá uprostřed souboje jednočlenných orchestrů, který nakonec dopadne zcela jinak, než by kdokoli očekával."

Nový desing - Lady bug (beruška)

4. března 2010 v 17:27 | Madeleine Flowers
Udělala jsem nový desing s názvem: Lady bug (beruška)
Listen to the wind

4. března 2010 v 15:47 | Madeleine Flowers |  Hudba
Hezká skladba - Listen to the wind - nazpívala ji Hayley Westenra