STRÁNKY DOČASNĚ POZASTAVENY

Krok za krokem photoshopem - 3. část - Vrstvy + překrývání

9. dubna 2009 v 0:35 | Madeleine Flowers |  Krok za krokem photoshopem
Vrstvy - překrývání, přemisťování...


Zde na obrázku vydíte výstřih z photoshopu z pravé stránky, kde můžeme nalézt vrstvy. Mám tam víc než jeden obrázek, které bych chtěla nějak způsobem překrýt nebo prolnout. Nad miniaturami textur samotných se nachází tabulka, kterou jsem už "vysunula", abyste si ji mohli prohlédnout. Jsou v ní určité funkce, které vám mohou umožnit překrytí obrázku, např. závoj, překrýt, tvrdé míchání apod.

Udělám to následovně. Mám tedy alespoň dva obrázky, které chci aby se překrývaly. Ten vrchní (nahoře) obrázek přesunu na spodní obrázek a zvolím si nějakou funkci z nabídky v pravo. Chvilku si s tím chce pohrát, aby člověk narazil na vhodnou. Také je určitě potřeba logicky zauvažovat nad tím, jestli vůbec hezké určité dva obrázky kombinovat.

Když se podíváte do mého záhlaví (obrázek nahoře nad textem), tak si všimnete plnutí různých obrázků. Udělala jsem to s pomocí těchto funkcí, ale aby překrytí nebylo tak "ostré" a nebyly vidět okraje, vzala jsem gumu (vlevo ve sloupci funkcí), nastavila jsem si krytí gumu na méně procent (cca 40%) a trošku jsem ugumovala rohy, aby bylo prolnutí plynulé, hezčí, příjemnější...

Tedy shrnutí:
  • 2 obrázky přes sebe (nemusí být úplně celé, podle toho, jak se to hodí)
  • zvolení funkce (překrýt, závoj...)
  • upravení umazáním rohů - vznikne plynulý přechod
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DominiQa DominiQa | Web | 29. ledna 2010 v 9:05 | Reagovat

Ahojky SB ... hele jak tam máš ty funkce, tak mně se tam neobjevují... nevede k tomu jiná cesta jak se zobrazí ??

2 Madeleine Flowers - admin Madeleine Flowers - admin | 29. ledna 2010 v 10:17 | Reagovat

[1]: Když si otevřeš photoshop, tak v liště (soubor, úpravy, obraz...) máš volbu - okna, kde si zapneš Vrstvy a vše potřebné, co se ti nezobrazuje a chceš tam mít. :)

3 Elvijka & NJK.girl Elvijka & NJK.girl | Web | 3. června 2010 v 13:21 | Reagovat

ahoj- prosím tě když tam něco pokazím tak co mám zmáčknout aby se mi to vrátilo??? :-D

4 Madeleine Flowers Madeleine Flowers | 3. června 2010 v 17:23 | Reagovat

[3]: Stačí, když dát úpravy/zpět nebo tu vrstvu vymažeš.

5 Nikola Nikola | 5. září 2010 v 0:12 | Reagovat

Chtěla sem prolnout dva obrázky,které si myslím,se k sobě hodí..barvama apod.ALE..když se mě konečně podařilo dát ty obrázky do sebe,tak mi k tomu nesedí žádnej efekt na prolnutí a vůbec to není tak,jak sem to chtěla..nechápu některý věci :/..už sem ti psala i na skype..tak..kdyby si mi chtěla dávat ty lekce s photoshopem :D byla bych MOC ráda!

6 kishinka kishinka | 6. května 2011 v 12:26 | Reagovat

hm to je teda návod nějaý obrázek nahoře a nějaký dole já vůbec nevím jak to myslíš !! a pak si tam něco vysvětluješ když já nevím ani co!

7 Richardsew Richardsew | E-mail | Web | 12. listopadu 2017 v 23:36 | Reagovat

Doctors have many challenges to face as they are perennially surrounded by patients, diseases, hospital duties and over-extended or odd shift timings. Universally, doctor is considered to be a noble profession and respectable one at that, but a doctor also has to work under immense pressures, emotional strains and other physical challenges.

A regular physician like most of us at some point face will have to deal with personal situations such as important family affairs, family holidays, sickness or pregnancy that may force them to abandon medical duties. At the same time, a hospital or a healthcare facility is also constantly faced with emergency situations that demand all hands on deck round-the-clock. Therefore, every hospital, clinic or nursing home is compelled to hire locum tenens or substitute doctor in order to keep the staffing under control at all times.

In fact, locum doctors are the most valuable asset for the medical community because they provide quality medical care and act as a helping-hand in emergency situations when the medical facilities need them the most.

Unlike regular or permanent doctors, locum doctor jobs are also ideal career options for medical interns and graduates because they offer a wide array of medical exposure in varied medical specialties, work cultures and healthcare systems. Locum jobs are challenging and flexible, thus an increasing number of medical professionals have benefitted from these jobs, so whether one is looking for a family physicians position or in a hospital or in a clinic, locum jobs for doctors are available at all levels and in different healthcare systems.

In addition, being a locum doctor gives a medical professional the control over their working hours, location of work and choice of area of specialisation. Technically, locum positions are not restricted to general physicians but they are also extended to other fields of medical specialisations such as cardiology, neurology and many more.

Travelling can be an integral part of locum jobs, and these distinctive features are a boon for many dedicated medical professionals who are eager to expand their medical careers with loads of multi-cultural medical experiences. The fact that locum agencies in the UK recruit tens of thousands of locums from across the globe in various NHS hospitals, private clinics, nursing homes and other public hospitals speaks volume of the popularity of locum jobs.

Locating or getting a locum tenens job is a simple task as long as you are registered with one of the many reputable locum agencies. These agencies act as the middle man between locum tenens and medical facilities, and they also look after all the details pertaining to travel for locum tenens, accommodation and the nature of locum work.

Thus, maintaining a healthy locum doctor-agency relationship benefits both the parties, and it also increases the probability of getting recommendable employment opportunities and businesses or vice-versa.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.